Porady okulistyczne i optyczne

Okulary progresywne

Zdolność akomodacji, czyli umiejętność nastawienia oka tak by widzieć wyraźnie do dali i bliży jest ograniczona w czasie. Po 40 roku życia u większości ludzi następuje, powolna ale sukcesywna utrata ostrego widzenia bliży. Jest to proces fizjologiczny, który należy korygować szkłami okularowymi. W przeciwnym razie mogą pojawić się nawracające objawy tj. zmęczenie oczu po dłuższym czytaniu, łzawienie, uporczywe zamazanie widzenia, aż do silnych bólów głowy.Ale co jeśli mamy już okulary w których chodzimy, czy będziemy musieli nosić ze sobą dwie pary oprawek? I nieustannie zmieniać je przy próbie przeczytania czegoś z bliska?


Nie.

W chwili obecnej na rynku dostępnych jest kilka propozycji. Okulary dwuogniskowe korygujące zarówno dal i bliż są dobrym rozwiązaniem, ale jak sama nazwa wskazuje, szkła te umożliwiają widzenie dwóch obszarów np. telewizora i trzymanego w ręku pilota. A co z odległością pośrednią? Możliwość widzenia wielu obszarów w jednym czasie umożliwia soczewka progresywna. Dodatkowo szkło to zbudowane jest w taki sposób, aby nie było widoczne przejście pomiędzy strefami korekcji szkła, jednym słowem nikt nie wie, że nasze okulary są wielozadaniowe.

Uwaga! Podobnie jak użytkownicy soczewek dwuogniskowych, pacjenci noszący soczewki progresywne muszą przyzwyczaić się do nowego sposobu patrzenia. Przy stosowaniu tego rodzaju soczewki należy unieść głowę, chcąc np. spojrzeć na przedmiot znajdujący się w niewielkiej odległości, ale powyżej poziomu wzroku. Soczewka progresywna ma dwie nieczynne strefy boczne. Oznacza to, że chcąc zobaczyć wyraźnie przedmioty umiejscowione z boku, trzeba tak obrócić głowę, by patrzeć na nie przez środkową część szkła.

Dlaczego soczewki progresywne?


Dlatego, że: są najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem w dziedzinie okularów. Te szczególne szkła dedykowane są osobom, które ze względu na naturalne zaburzenia narządu wzroku, potrzebują kilku par okularów ( do dali, do bliży jak również do odległości pośrednich np. komputera).


Dlaczego warto je wybrać?


Okulary progresywne umożliwiają wyraźne, płynne widzenie na każdą odległość. Bez konieczności zmiany okularów. Zapewniają wysoki komfort osobom prowadzącym aktywny tryb życia oraz energiczny styl pracy, przy dużej dynamice zmiany odległości patrzenia.

Dlaczego warto je nosić?


Okulary progresywne są doskonałą alternatywą dla soczewek dwuogniskowych, w których wbudowany segment "wtopki" zdradza konieczność stosowania korekcji do bliży. Soczewki progresywne dzięki niewidocznemu przejściu mocy szkła, są bardzo estetyczne. A co najważniejsze okulary progresywne w odróżnieniu od soczewek dwuogniskowych korygują wzrok do odległości pośrednich.

Nadszedł czas kiedy możesz zastąpić okulary do bliży i dali jedną parą oprawek.


Wykonanie szkieł w wersji fotochromowej zapewni Ci komfort również w słoneczne dni, bez potrzeby zmiany okularów na przeciwsłoneczne.


Jakie okulary progresywne wybrać?


Na rynku dostępne są soczewki progresywne o różnych konstrukcjach. Zalecamy wybranie soczewek spersonalizowanych  tzn. szytych na miarę.

 

W naszej pracowni optycznej  pomożemy Ci dobrać najlepsze okulary progresywne dla Ciebie. Przyjdź już dziś  i przekonaj się jak wygodnie jest nosić jedną oprawkę okularów.


 U nas otrzymasz gwarancję adaptacji : masz 30 dni od daty odbioru okularów, jeśli nie będziesz przekonany do swoich nowych okularów, wymienimy je na szkła dwuogniskowe lub dwie pary szkieł jednoogniskowych.Autor

Dr n. med. Magdalena Dalz

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, który ukończyła w 2009 roku. W 2010 roku rozpoczęła tamże studia doktoranckie. Od 2012 roku pracuje na stanowisku młodszego asystenta w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie. Coroczny uczestnik szkoleń, konferencji i zjazdów okulistycznych. Na swoim koncie ma wystąpienia na sympozjach oraz publikacje naukowe.