Porady okulistyczne i optyczne

Badania diagnostyczne zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD)


AMD jest zwyrodnieniem plamki żółtej - części siatkówki o największej rozdzielczości widzenia. Każde uszkodzenie tej struktury objawia się pogorszeniem widzenia centralnego. PAcjenci początkowo obserwują falowanie linii tekstu, różnice w wielkości liter i zaburzenia widzenia barw. Następnie pojawia się szary mroczek centralny, przekształcający się w ciemną, zasłaniającą widzenie plamę. 


Wykonaj badania i sprawdź, czy ten problem nie dotyczy również Ciebie:


Macuscope – urządzenie umożliwia wykrycie zmian na 10 lat przed pojawieniem się objawów. Włączenie wczesnego leczenia (odpowiednią dietą), a przede wszystkim zmiana stylu życia (zaprzestanie palenia tytoniu, zwiększenie wysiłku fizycznego) zwiększy szansę na ochronę plamki siatkówki, zmniejszając ryzyko rozwoju AMD,


SOCT – nieinwazyjne, najdokładniejsze obrazowanie i wymiarowanie siatkówki. Jest to badanie umożliwiające diagnozowanie wszelkich patologii w obrębie wszystkich warstw siatkówki (tj. błony nasiatkówkowe, trakcje szklistkowo-siatkówkowe, otwory w plamce, druzy, neowaskularyzacje, centralna retinopatia surowicza, wysięki, cukrzycowy obrzęk plamki oraz wiele innych).


W VISUS od 25 lat leczymy zwyrodnienie plamki żółtej oraz wykonujemy specjalistyczną diagnostykę. Nasz aparat (RTVue XR AVANTI) w porównaniu z innymi urządzeniami typu SOCT dostępnymi na rynku stwarza możliwość najdokładniejszej (ze względu na szerokość i głębokość skanowania) analizy struktur siatkówki.


Dowiedz się więcej o naszej poradni okulistycznej lub umów się na wizytę już dziś!

Autor

Dr n. med. Magdalena Dalz

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, który ukończyła w 2009 roku. W 2010 roku rozpoczęła tamże studia doktoranckie. Od 2012 roku pracuje na stanowisku młodszego asystenta w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie. Coroczny uczestnik szkoleń, konferencji i zjazdów okulistycznych. Na swoim koncie ma wystąpienia na sympozjach oraz publikacje naukowe.